• To event minęło.

VII Rajd Rowerowy „Pamiętamy o Ojcu Józefie”

23 kwietnia 2017

W niedzielę 23 kwietnia 2017 r. zapraszamy do udziału w VII Rajdzie Rowerowym „Pamiętamy o Ojcu Józefie” Szlakiem Dębów Katyńskich. Chcemy pamiętać o Ojcu Józefie kontynuując Jego dzieło. W tym roku wyjedziemy poza gminę Wolsztyn, ponieważ zostaliśmy zaproszeni na uroczystość posadzenia Dębu Pamięci poświęconego Ludwikowi Walkowiakowi do Tuchorzy. Zbiórka  o godzinie 12.00 przy Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo, gdzie w zeszłym roku został posadzony Dąb Pamięci. Uczestnicy wyruszą w okazjonalnych koszulkach. Wraz z dziećmi pojadą dorośli – rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo i nauczyciele. W uroczystości sadzenia Dębu udział wezmą władze samorządowe gminy Siedlec, przedstawiciele parafii w Tuchorzy i (z czego bardzo się cieszymy) rodzina katyńskiego bohatera. Na trasie przewidujemy posiłek. Rajd organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 3 w Wolsztynie we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w ramach Parafiadowych Imprez Regionalnych 2017, dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Data:
23 kwietnia 2017