• To event minęło.

XV Jubileuszowa Parafiada Regionalna w Wolsztynie

17 czerwca 08:00 - 18 czerwca 14:00

W tym roku już po raz piętnasty zapowiadamy Parafiadę Regionalną w Wolsztynie. Odbędzie sią ona w dniach 17-18 czerwca. Swój udział potwierdziły szkoły i parafie z dekanatu wolsztyńskiego oraz sławskiego. Na tegorocznej imprezie rywalizować będziemy w konkursach wiedzy, konkursach plastycznych, wokalnych i recytatorskich. Sportowcy tradycyjnie będą walczyć w tenisie stołowym, ringo, badmintonie, szachach i warcabach. Część konkurencji sportowych to zupełne nowości na naszej Parafiadzie: rowerowy tor przeszkód, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, trio basket i siatkówka rzucana. Tegoroczna edycja po raz pierwszy ma pełne dwie kategorie wiekowe i Małą Parafiadę dla najmłodszych.

XV Jubileuszowa Parafiada Regionalna w Wolsztynie została objęta patronatem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, a także ks. dziekana dekanatu wolsztyńskiego, starosty wolsztyńskiego i burmistrza Wolsztyna. Na imprezie obecne będą lokalne media.

Rywalizację zakończymy Mszą Św. i ogłoszeniem wyników w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie.

Na uczestników czeka wiele niespodzianek, zapraszamy.

Impreza organizowana jest w ramach Parafiadowych Imprez Regionalnych 2019, we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada, dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Start:
17 czerwca 08:00