• To event minęło.

Z rodziną na festynie. Relacja z festynu sportowo- rekreacyjnego z okazji Dnia Dziecka w Domanowie

10 czerwca 2018 00:00 - 23:59

W niedzielę 10 czerwca w Domanowie,  przy bardzo słonecznej pogodzie oraz to przy wyśmienitych humorach, odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem regionalnym była parafia p.w. św. Doroty D.M. w Domanowie (diecezja drohiczyńska), a organizatorem ogólnopolskim Stowarzyszenie Parafiada.

Imprezę , którą współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki , zainaugurowała Msza Święta w kościele parafialnym o godz. 12.00, po zakończeniu której odbyła się uroczysta Procesja Fatimska ulicami Domanowa, zakończenia której odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej w Domanowie. Tutaj wszystkich powitał ksiądz proboszcz Walenty Wojtkowski. Przedstawił program festynu oraz zaprosił festynowiczów na wspólne grillowanie. W międzyczasie rozpoczęto rekrutację do rozgrywek w tenisa stołowego, badmintona oraz piłki nożnej. Następnym punktem festynu był przygotowany przez dzieci  wzruszający montaż słowno-muzyczny dedykowany rodzicom.

Na festyn przybyło ok. 590 osób reprezentujących lokalne szkoły podstawowe i gimnazjalne, ale nie tylko, ponieważ festyn, jako impreza otwarta, zgromadził zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców okolicznych wsi i miasteczek, na których także czekało wiele atrakcji z nagrodami i niespodziankami. Konkursy, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, tj. skoki w workach, kręcenie kołem hula-hop, biegi wahadłowe między przeszkodami, przeciąganie liny przez rodziny, badminton – to tylko nieliczne, niekonwencjonalne konkurencje sportowe, jakie przygotowali organizatorzy. Wyjątkową zabawą okazała się gra w ,,dwa ognie”, gdzie przeciwko sobie bój toczyli rodzice. Na hali i korytarzu szkolnym rozpoczęto rozgrywki w tenisa stołowego. Rywalizację prowadzono w kategorii open kobiet i mężczyzn, klas VII SP i gimnazjum, klas IV- VI SP oraz klas młodszych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

Prawdziwe emocje towarzyszyły także rozgrywkom sportowym w piłce nożnej, które przeprowadzono z uwagi na ,,żar z nieba płynący ” na hali szkolnej. Ku uciesze rodziców walczyli ze sobą zarówno najmłodsze roczniki jak i chłopcy i dziewczęta.

Dla najmłodszych uczestników festynu zorganizowano ,,Kącik Maluszka”, gdzie pod fachową i troskliwą opieką dzieci radośnie spędziły niedzielne popołudnie.

Wyjątkowa atrakcą był wóz strażacki oraz chłodny prysznic dla chętnych w wykonaniu stażaków. Miał on za zadanie dodać trochę wytchnienia i ochłody w parny niedziely dzień. Około godziny 17.00 festynowicze doświadczyli magii podczas występu iluzjonisty.

Dmuchane palce zabaw, wata cukrowa, popcorn, loteria fantowa, wóz  policyjny na wyciągnięcie ręki, to dodatkowe atrakcje, jakie czekały uczestników festynu w tym wyjątkowym dniu.

Całodzienny festyn zakończył się nabożeństwem czerwcowym (godz. 18.00), po którym nastąpiło podsumowanie imprezy oraz wręczenie medali, nagród, dyplomów oraz podziękowań.

Data:
10 czerwca 2018